Smolný víkend motorkářů a cyklistů: při nehodách se jich zranilo téměř dvacet

Zdroj: HZS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – O slunném a teplém víkendu narostl počet dopravních nehod motocyklistů i cyklistů. V pátek hasiči zasahovali u osmi událostí, při kterých se zranilo osm motorkářů. O víkendu vyrazili k 11 nehodám motocyklů nebo skútrů. Všichni řidiči utrpěli zranění.

První pomoc poskytli i pěti cyklistům. Dva z nich spadli z kola. Další dva se navzájem srazili nedaleko Čejkovic, jednoho z nich transportoval do nemocnice vrtulník. V Břeclavi srazilo auto cyklistu na kruhovém objezdu u Tesca. Do nemocnice jej se zraněními odvezla záchranná služba. Hned v 9 hodin dopoledne poskytovali hasiči první pomoc zraněné osobě po nehodě osobního auta a skútru v ulici Banskobystrická v Brně. Před čtvrtou hodinou odpoledne v Jiráskově ulici v Jedovnicích zasahovaly dvě hasičské jednotky u nehody osobního vozidla a motocyklu. Jeden člověk byl zraněn. Za obcí Vranovice směrem na Velké Němčice byl po 16. hodině zraněn jeden člověk po nehodě motorky s následným požárem. Na místě nehody zasahovali hasiči ze dvou jednotek. V půl páté odpoledne došlo k nehodě dvou motorek mezi obcemi Březina a Bukovina na Brněnsku. „Jedné osobě hasiči poskytovali první pomoc, zajistili místo události a řídili dopravu. Jezděte opatrně,“ uvedl mluvčí hasičů Jan Dvořák.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.