Sobota byla v Moravském krasu ve znamení kontrol řidičů v lesním terénu

zdroj: Policie JMK

BLANSKO, BRNO-VENKOV – Do sobotní společné akce na ochranu přírody byly nasazeny dvě desítky policistů, a navíc také lesní stráže a strážců ochrany přírody Moravského krasu.

Během soboty si všichni zúčastnění v Moravském krasu posvítili na problém nejen řidičů terénních motorek a čtyřkolek. Úkolem bylo především zamezit nárůstu případů nelegálního motorismu a dalších negativních vlivů v lesních úsecích a v chráněné krajinné oblasti. V první řadě ale akce měla odhalit ty neukázněné řidiče, kteří svou bezohlednou jízdou bezostyšně ničí mladé porosty, obnažují erozí povrch, ale především hlasitým hlukem a rychlou jízdou plaší lesní zvěř a ohrožují návštěvníky. Na tyto časté a opakující se nešvary policisté nasadili 6 osobních automobilů, 4 koně, dvě čtyřkolky a dva motocykly. Ze vzduchu pak celou oblast monitorovali kolegové z Letecké služby. Strážci přírody pak ještě navíc disponovali dalšími sedmi terénními vozy. Za několik hodin bylo zkontrolováno 30 automobilů, 20 motorek, 4 terénní motocykly a3 čtyřkolky. „Necelé čtyři desítky drobných provinění vyřešili policisté domluvou. Příkazem na místě pak bylo uloženo osm pokut a jeden závažný přestupek byl postoupen do správního řízení. Odhalen byl dokonce i šestatřicetiletý šofér, který se před jízdou bezstarostně oddával halucinogenním účinkům marihuany. K tomu strážci zákona zkontrolovali ještě 40 opuštěných chat, chalup a dalších příležitostných příbytků,“ popsal akci policejní mluvčí  Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.