Takovou hasičskou stanici mohou Přerovu všichni závidět!

Krásná budova, co říkáte?!

PŘEROV – Nová přerovská hasičská stanice získala čestné uznání, coby Stavba roku 2020 Olomouckého kraje, v kategorii staveb občanské vybavenosti. Moderní sídlo hasičům slouží od loňského září.

Nový areál se zázemím pro výkon služby hasičů i jejich fyzickou přípravu zaujal odbornou porotu, která se rozhodla v silné konkurenci udělit Čestné uznání v kategorii Stavby občanské vybavenosti a úpravy veřejných prostor.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Ocenění si na slavnostním ceremoniálu převzal ředitel HZS Olomouckého kraje Karel Kolářík. „Cesta k prosazení nové výstavby stanice a sídla územního odboru v Přerově byla složitá, ale úspěšná. Získali jsme prostory pro výkon služby a státní správy odpovídající 21. století. To, že se stavba líbí a byla oceněna odbornou porotou v rámci ankety, je krásným bonusem završujícím několikaleté úsilí. Děkuji všem, kteří se na její realizaci podíleli,“ shrnul krajský ředitel hasičů.

Moderní komplex se stavěl necelé dva roky na zelené louce na okraji Přerova. Jeho součástí je kromě kanceláří pro státní správu také zázemí pro výkon služby výjezdových hasičů, prostorné šatny, posilovna a tělocvična. Součástí areálu jsou také venkovní prostory pro praktický výcvik hasičů a běžecký ovál s multifunkčním hřištěm pro jejich fyzickou přípravu.

Nová budova rovněž nabízí prostorné garáže pro hasičské automobily. Uvnitř je velký mycí box, strojní dílna i montážní jáma pro servis zásahových vozů. Nové zázemí získali také příslušníci spojové, technické a chemické služby, kteří se starají o technické vybavení a dýchací přístroje profesionálních i dobrovolných hasičů.