Tlumiče už nebudou trpět! ŘSD vyhrálo soud o zvlněnou D1 v Ostravě

Foto: raš - Dálnice D1

OSTRAVA – Dobrá zpráva dnes zazněla z Ředitelství silnic dálnic. To oznámilo, že uspělo v arbitráži týkající se stavby dálnice D1 v úseku  Hrušov – Bohumín.

„Zvlněná vozovka v Hrušově byla spolu s dalšími třemi žalobami jedním z nejvýznamnější sporů, které ŘSD se zhotoviteli dálnic vedlo,“ uvedl mluvčí ŘSD, Jan Studecký. Dále oznámil, že zhotovitelé teď musí na své náklady odstranit většinu vad vzniklých při stavbě D47 (současné D1), a to v úseku Lipník nad Bečvou – Bohumín.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

O tyto úseky dálnice vedlo ředitelství od roku 2012 celkem 14 sporů s jejich zhotoviteli. Běžnou vadou silničních staveb byla nedodaná, nebo materiálově neodpovídající ocel v nosných konstrukcích některých mostních objektů.

Třináct těchto sporů bylo vedeno před Rozhodčím soudem při Hospodářské komoře ČR a Agrární komoře ČR, jeden byl veden u Obvodního soudu pro Prahu 1. Všechny vysouzené finanční prostředky byly následně využity k odstranění vad a na údržbu dálnice D47.

Dále na našem webu

Svědek sexuální agrese na veřejnosti: Hledá se muž na kole z fotografie!