U šesti bouraček bylo zapotřebí hasičů. Bohužel došlo k mnoha zraněním

foto: HZS Královéhradeckého kraje (Hořice)

KRÁLOVÉHRADECKO – Srážka dodávky a dvou osobních aut, pád malého letadla, bouračka motorky a vozidla, nebo převrácené osobní auto na střeše mimo silnici, i takové byly zásahy hasičů napříč krajem během uplynulého víkendu.

Na Jičínsku došlo v pátek ke dvěma nehodám. K první, na silnici č.35 u obce Podhorní Újezd a Vojice, krátce před půl jedenáctou dopoledne se srazila dodávka a dvě osobní auta. Na místě zasahující profesionální hasiči z Hořic odtáhli nabouraná auta mimo silnici a řídili v místě dopravu.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

K další páteční nehodě došlo v Hořicích, krátce po osmé hodině večerní. Místní profesionální hasiči přispěchali k bouračce osobního auta, které leželo převrácené na střechu mimo silnici. Jednotka provedla kontrolu úniku pohonných hmot, ke kterému naštěstí nedošlo.

V neděli došlo krátce před sedmou hodinou podvečerní k letecké dopravní nehodě. V Nové Vsi nad Popelkou došlo k pádu malého letadla „ultralight“. Při nehodě se zranil pilot, který musel být předán do péče zdravotnické záchranné služby. Na místě nehody zasahovali profesionální hasiči a dobrovolná jednotka z Nové Paky, v rámci mezikrajské výpomoci se na zásahu podíleli také profesionální hasiči ze Semil a dobrovolná jednotka z Lomnice nad Popelkou.

Na Náchodsku došlo k jedné dopravní nehodě a to v neděli krátce po desáté hodině dopoledne v Jaroměři. V ulici na Cihelnách se srazila dvě osobní auta, která pak následně nabourala zaparkované auto. Při nehodě se jeden člověk zranil a museli se o něj postarat záchranáři. „U dopravní nehody zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře. Jednotka zajistila místo události, zlikvidovala uniklé provozní kapaliny a umístila havarovaná vozidla do odstavného pruhu. Na závěr se postarala o úklid vozovky,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

Na Rychnovsku došlo také k jedné dopravní nehodě a to v neděli krátce po desáté hodině noční přímo v Rychnově nad Kněžnou. Místní profesionální hasiči zasahovali u bouračky osobního auta a motorky. Dva zranění lidé museli být předáni do péče zdravotnické záchranné služby. Hasiči zajistili místo události a postarali se o úklid vozovky.

Na Trutnovsku došlo k jedné dopravní nehodě a to v sobotu krátce před sedmou hodinou podvečerní. V Bucharově ulici ve Vrchlabí bouralo osobní auto, které vyjelo mimo silnici a vjelo na pozemek k domu. „Vozidlo hrozilo převrácením, hasiči jej zajistili a pomocí jeřábu vyprostili. Nikdo nebyl zraněn,“ říká Martina Götzová.