V sobotu ožije šternberské náměstí. Konají se první letošní Venkovské trhy

Foto facebook

ŠTERNBERK – Očekávané Venkovské trhy se ve Šternberku letos poprvé uskuteční tuto sobotu. Nenechte si akci ujít a přijďte si nakoupit od regionálních prodejců a podpořit českou produkci. Z nabízeného sortimentu si určitě vybere každý!

První letošní trhy proběhnou v sobotu 12. června na Hlavním náměstí ve Šternberku! Těšit se můžete na regionální pěstitele a chovatele s nabídkou domácích produktů, jako jsou medy, mošty, vína, marmelády, sirupy. Dále pak na oblíbený sortiment tradičních frgálů a koláčů, kváskového pečiva a pekařských výrobků ve stylu Low Carb, PALEO, DIA. Na trhy přijedou také pěstitelé bylinek, nejrůznějších letniček, trvalek, zahradních stromků, chovatelé drůbeže, výrobci kozích a ovčích sýrů. Nabídku Venkovských trhů doplní výrobci přírodní kosmetiky, rukodělných produktů, jako je keramika, výrobky ze dřeva, šité textilie a další.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Základní myšlenkou trhů je prioritně podporovat pěstitele a chovatele z regionu, prvovýrobce především potravinářských výrobků, kteří jsou i zpracovateli svých produktů, například sadaři, kteří pak sami vyrábějí mošty, sirupy či víno, majitelé domácích pekáren, pěstitelé bylinek pro kuchyňské použití, včelaři a zpracovatelé medu, chovatelé drůbeže, chované nejen pro maso, ale i pro speciální účely, producenti vajec získávaných z ekologických chovů, výrobci kozích a ovčích sýrů, ovčí maso, ryby a tak dál. Nabídku doplňují výrobci sortimentů, které se váží k potravinám a jejich zpracování (koření, keramika k uskladnění produktů, textilií ke stolování) a všemu, co souvisí se životem na venkově a venkovským stylem.

První letošní trhy proběhnou bez tolik žádaného kulturního a doprovodného programu a za dodržení aktuálně platných protiepidemických opatření. I přesto se pořadatelé těší na skvělou atmosféru. Venkovské trhy se ve Šternberku konají už od roku 2011. V letošním, jedenáctém ročníku, bude nejvýznamnější událostí změna pořadatele trhů, kterou by však návštěvníci ani prodejci neměli výrazněji zaznamenat. Pomyslnou pořadatelskou štafetu převezmou Městská kulturní zařízení, příspěvková organizace města. Zájemci o prodejní místa se mohou registrovat u pořadatele trhů v pracovní dny v době od 8 do 17 hodin na telefonu 725 427 887 nebo na e-mailu trhy@mkzsternberk.cz, kontaktní osoba Edita Zieger. Další Venkovské trhy jsou plánovány na červenec, srpen, září a říjen.