Video: Řidička nedala na dálnici přednost kamionu a došlo ke srážce. Škoda jde do statisíců

foto: Policie ČR

KRÁLOVÉHRADECKO – Krátce před čtvrtou hodinou odpolední došlo na dálnici D11 na 83 km ve směru na Prahu k dopravní nehodě vozidla Ford a nákladního vozidla s návěsem značky Scania. Proč řidička přehlédla kamion a došlo k bouračce nyní řeší policisté z Dálničního oddělení Pravy.

Jak dnes sdělili policejní tisková mluvčí Šárka Pižlová, k nehodě došlo uplynulé úterý. K bouračce došlo tak, že řidička nedala přednost kamionu a vjela mu do jízdní dráhy. Levá boční strana osobního auta se srazila s přední částí kamionu. „Vozidlo Ford se přetočilo podél své osy a pokračovalo v jízdě k levé krajnici a tam zůstalo stát. Oba řidiči, naštěstí vyvázli bez zranění a provedené dechové zkoušky požití alkoholu před jízdou vyloučily,“ říká mluvčí. Řidička po nehodě policistům sdělila, že kamion přehlédla a myslela si, že má přednost v jízdě.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Bylo velkým štěstím, že se nikomu nic nestalo. Škoda na obou vozidlech byla odhadnuta zhruba na 300 tisíc korun.