Vykradači aut opět v akci. Prošli zástavbou rodinných domů

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Kristýna Bílková)

TÁBORSKO – I přes rozsáhlá varování a opatření přijali policisté za uplynulý víkend dalších šest oznámení o vykradených osobních automobilech. Zloději prošli zástavbou rodinných domů, tentokráte opět v Sezimově Ústí.

Jak uvedl Miroslav Doubek, na oplocených pozemcích vnikli do šesti odemčených osobních vozů. Tři z nich pouze prohledali a rozházeli zde uložené věci. „Dle prvotního šetření ale nic neodcizili. V dalších třech vozidlech však našli odložená pouzdra či peněženky s finanční hotovostí, platebními kartami, osobními doklady či doklady od vozidel,“ upřesnil Doubek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Policie opětovně na tuto trestnou činnost upozorňuje. Někteří motoristé však nutnost důsledného zabezpečení svého majetku opomíjejí. Zloději již napáchali škodu přes 50 000 korun. Způsobené problémy a starosti nepočítaje.

Podle slov policejního mluvčího lze navíc důvodně předpokládat, že mnozí majitelé vozů své okradení neohlásili, či „dosud“ neohlásili.