Záchranáři vyjížděli o víkendu k řadě nehod, u dvou zraněných motorkářů dokonce zasahoval vrtulník

Po srážce osobního auta a traktoru skončili dva lidé v nemocnici. Foto: ZZS Vysočina

KRAJ VYSOČINA – Celkem devět nehod, při kterých se zranilo čtrnáct osob, zaměstnalo během víkendu posádky záchranářů na Vysočině. Většinou šlo o méně závažná zranění, dvě osoby se ale zranily těžce. Havarovali jak řidiči osobních aut, tak i traktoru, autobusu, skútru nebo motocyklu.

K nehodě autobusu, který havaroval u Dalešic na Třebíčsku, vyjížděli záchranáři v sobotu 5. června pět minut před půl druhou odpoledne. “Dvaašedesátiletý řidič jedoucí s autobusem značky Setra na lince Třebíč – Dukovany ve směru od obce Dalešice po projetí levotočivé zatáčky se plně nevěnoval řízení a vjel s autobusem vpravo mimo komunikaci, kde narazil do stromu,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková. Tři lidé se při nehodě zranili,  jednoho z nich záchranáři odvezli do nemocnice. Hmotná škoda na autobusu byla odhadnuta na 300 000 korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na železničním přejezdu u Zajíčkova na Pelhřimovsku došlo v neděli 6. června krátce po půl šesté odpoledne ke srážce osobního auta s traktorem. Na místo ihned vyjely dvě posádky záchranářů z Pelhřimova, v jejich péči vzápětí skončila jedna cestující z vlaku a řidič traktoru. Po nezbytném ošetření byli oba odvezeni do pelhřimovské nemocnice.

K nejvážnější z víkendových nehod došlo pak v neděli po půl sedmé večer. U Meziříčka na Jihlavsku se při srážce s osobním autem těžce zranili dva motorkáři. Kromě pozemní posádky záchranářů zasahoval na místě i vrtulník. „Oba pacienti byli se zraněním dolní části těla transportováni na urgentní příjem Nemocnice Jihlava,“ uvedl mluvčí záchranářů Petr Janáček.