Žena nastoupila do lodi a své čtyřleté dítě nechala na zastávce

Ilustrační foto

BRNO – Vinou chvilkové nepozornosti odplula žena na výletní lodi, ale její čtyřletá dcera zůstala na místě. Díky rychlému zásahu hlídky a pomoci ostatních cestujících se nakonec matka s dcerou shledaly.

Na zastávce lodní dopravy kromě jiných návštěvníků čekala na parník i žena se svým dítětem. Při nástupu však vlivem nepozornosti a nedopatřením malou holčičku zapomněla a nastoupila bez ní. Toho si naštěstí všimli ostatní čekající, dítě uklidnili a zavolali na linku 156. Strážníci si dívku převzali a kontaktovali operační středisko dopravního podniku. Pracovníci se u telefonu s posádkou lodi domluvili, že matka se rychle vrátí a hlídka mezitím počká s dítětem. „Za malou chvíli žena přiběhla z následující zastávky a řekla, že ve spěchu při nastupování nepostřehla, že se její dcera zdržela pár metrů za ní,“ dodává tiskový mluvčí Jakub Ghanem. Osmatřicetiletá žena nebyla opilá ani zmatená, bylo tedy jasné, že jde jen o nešťastnou událost, a tak jí strážníci dítě předali.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.