Divadelní festival doprovodí temná kavárna

Foto ilustrační

HRADEC KRÁLOVÉ – Obvykle hosté hovoří o nevšedním zážitku na celý život. Drobné občerstvení a pití budou totiž konzumovat v úplné tmě a bez klapek na očích. Jde o doprovodný program divadelního festivalu, který se v salónu republiky koná pravidelně v červnovém měsíci.

Populární divadelní festival se v královéhradecké metropoli letos přeci jen konat bude a doprovodí ho otevření temné kavárny, konkrétně v Soukromém hudebním klubu č.p. 4 na Velkém náměstí. Nevidomí a slabozrací lidé budou povídat o svém životě a také obsluhovat hosty. Zákazníci zde stráví celou hodinu v úplné tmě, otevřeno bude ve dnech od 23. do 26. června od druhé hodiny odpolední do devíti hodin do večera. „Návštěva temné kavárny nabízí vidícím lidem nevšední zážitek, kdy se ocitají v úplné tmě, aniž by měli na očích tmavé brýle, které si mohou při prvním zaváhání či nejistotě sundat. Zjistí, že v dané situaci je všechno trochu jinak, než byli doposud zvyklí. Pro návštěvníky je to obvykle zážitek na celý život,“ uvádí ředitelka společnosti Tyfloservis Eva Machová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.