Gymnazisté v Karviné se dočkali nového sportoviště za 8 milionů

Foto: MSK

KARVINÁ – Doba škvárových běžeckých drah je už dávno pryč. Také proto sportovní areál Gymnázia Karviná prošel zásadní rekonstrukcí. Kromě běžecké dráhy a rozcvičovací plochy zdejší studenti ocení i workoutové hřiště.

„Běžecká dráha karvinského gymnázia byla stará více než čtyřicet let, byla prohliněná, zanesená travními nálety a její zchátralý stav měl jistě vliv i na výsledky mladých sportovců,” popisuje stav před opravou náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny. Sportoviště dostalo i nové fotbalové hřiště a rozcvičovací plochy, prostor pro streetball, skok do dálky a vrh koulí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Rekonstrukce začala v září minulého roku. Kvůli počasí ale byly práce v zimě přerušeny a pokračovaly zase od dubna. Náklady opravy byly vyčísleny na 7,7 milionu korun a ze svého rozpočtu je pokryl Moravskoslezský kraj.

Další 1,7 milionu korun gymnáziu kraj poskytl na úpravy vnitřní tělocvičny. Ta dostane novou sportovní podlahu a obložení stěn s tím, že vše by mělo být hotovo uprostřed prázdnin.

Náměstek hejtmana Stanislav Folwarczny během slavnostního otevření sportoviště

Dále na našem webu

Řeka Opava má svou první letošní oběť, je jí 11letý chlapec