Klobucké kulturní léto nabídne koncerty, gastrofestival, kino i tradice

Jednou z tradičních součástí Klobuckého kulturního léta jsou Živé dřevěnice. Foto: město Valašské Klobouky

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Lákavé propojení umění, lidových tradic a skvělého jídla přitáhne místní i přespolní do Valašských Klobouk. Klobucké kulturní léto připravilo seriál lákavých akcí, který odstartuje 10. června výstavou obrazů Jaroslava Pacáka. Velkolepé finále si pak vezme na starost hvězdná česká kapela.

K lákadlům červnové části kulturního programu bude patřit koncert zdejší umělecké školy, jízda veteránů nebo koncert kapely Křídla. V plánu je také odhalení velkého dřevěného klobouku u cyklostezky Bevlava nebo Páteční podvečer s Hubertem Gessnerem. Při něm dojde ke slavnostnímu otevření expozic v městském muzeu a v areálu základní umělecké školy. Obě budou věnované architektonickým dílům klobouckého rodáka, jedna obsáhne stavby ve světě, druhá v jeho domovině.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Červencový blok rozšíří kulturní dění o řadu formátů. „Letní odpoledne budou jako stvořená pro komentované prohlídky města, večery pak pro kino pod širým nebem. Čeká nás také dětské odpoledne, vystoupení kapely Fleret nebo uskupení Legendy se vrací a milovníci zlatavého moku by si neměli nechat ujít další ročník valašského pivního koštu,“ představil část z akcí Jaroslav Baloušek, ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky.

V srpnu naváže šňůra koncertů v podání kapel Hardrain, Šamat, Prague Queen nebo slovenské legendy No Name, ale také celé plejády interpretů při hudebním festivalu. „Setkání muzikantů v Bílých Karpatech bude letos v premiéře doplněné gastrofestivalem, který vás naláká na speciality světových kuchyní. Na konec prázdnin vás pak čeká další příjemné propojení, tentokrát Valašského kumštování a dalšího ročníku Živých dřevěnic,“ vzpomenul Jaroslav Baloušek. Klobucké kulturní léto se ještě překlene do léta babího, kdy v září nabídne oslavu klobuckých hodů a jako finálovou hvězdu na závěr pozve kapelu Olympic.

„Přijďte se v létě do Valašských Klobouk bavit, užít si hudební akce i filmové večery, pokochat se rozličným uměním a načerpat zážitky, na které budete rádi vzpomínat. Pořadatelé se navzdory obtížím spojeným s epidemií pustili do přípravy krásných tradičních i jedinečných akcí, které vám přinesou zábavu po celý prázdninový čas. Budete vždy vítáni,“ vzkázala starostka města Eliška Olšáková.