Náměstí prokoukne díky adopci zeleně

Foto: Oficiální www města Dvůr Králové nad Labem

TRUTNOVSKO – Plánovaná květinová výzdoba má lidem zpříjemnit posezení na lavičkách, pokud se nápad osvědčí, je zamýšleno další květinové oživení. Občané si mohly nových záhonů všimnout také před základní školou. Nejde však o tradiční adopci zeleně.

Dvůr Králové nad Labem nabízí od letošního roku možnost adopce zeleně. Díky tomuto projektu vznikly také květinové záhony před ZŠ Strž a nově i květinová výzdoba v květináčích na náměstí T. G. Masaryka. Potrvá však ještě nějaký čas, než rostliny v květináčích vyrostou. Další případní zájemci se mohou městu hlásit i nadále. „Nejedná se o standardní adopci zeleně. Původně jsme zamýšleli, že budou moci občané adoptovat zeleň na pozemcích města před rodinnými či bytovými domy, případně na jiném veřejném prostranství. Nápad adoptovat zeleň v betonových květináčích byl ale velmi zajímavý, souhlasným stanoviskem ho navíc podpořil architekt, který navrhl stávající podobu náměstí T. G. Masaryka,“ říká za město Milan Šimek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.