Nejlepšími stavbami roku jsou olomoucký Vila Park, klinika i hrad Helfštýn

Hrad Helfštýn je oblíbeným cílem turistů

OLOMOUCKÝ KRAJ – Pro jedny překvapení, pro druhé jasná volba. Olomoucký kraj zná nejlepší stavby roku, které slavnostně vyhlásil ve známost veřejnosti.

V kategorii objektů určených k bydlení zvítězil projekt Vila Park z Olomouce, nejzdařilejší rekonstrukcí byla oprava hradu Helfštýn. „Osobně mám velkou radost z různorodosti a pestrosti představených staveb. Dokládají, že v našem regionu žijí a pracují šikovní architekti i stavitelé, kteří do díla dávají nejen svůj um, ale často i kus svého srdce,“ uvedl hejtman Josef Suchánek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Do soutěže se letos přihlásilo více než třicet projektů z celého kraje, od rodinných domů až po dopravní nebo průmyslové stavby. O vítězích cen v pěti kategoriích rozhodla odborná porota a udělovala se rovněž cena hejtmana a několik čestných uznání.

Letošní ročník byl oproti jiným výjimečný. Stejně jako ostatní oblasti veřejného života i Stavbu roku ovlivnila epidemie covid-19. Samotné hodnocení projektů tak probíhalo on-line.

Titul Stavba roku 2020 Olomouckého kraje v kategorii Stavby určené k bydlení a rekreaci získal projekt VILA PARK Olomouc. V kategorii Stavby občanské vybavenosti a úpravy veřejných prostor pak náleží Fakultní nemocnici Olomouc za její Hemato – onkologickou kliniku.  V kategorii Stavby dopravní, inženýrské a vodohospodářské zvítězila Tramvajová trať 8. května. V kategorii technologických staveb pro průmysl a zemědělství uspěla Hala „NATURFYT BIO“ Jeseník. V kategorii rekonstrukcí a obnov získala pomyslné zlato Záchrana a zpřístupnění paláce na hradě Helfštýn.

Bydlení snů, to je projekt Villa Parku
Nová hemato-onkologická klinika nabízí nemocným důstojné prostory