Nešťastný muž chtěl své trápení řešit skokem ze skály. Mladý pár ze Zábřeha ho zachránil

ZÁBŘEH – Včera odpoledne si dvojce zachránců převzala v budově Městského úřadu v Zábřehu ocenění záchranny života. Díky své ochotě pomoci a bleskurychlé reakci zachránili v květnu mladého muže před pádem ze skály.

Ocenění záchrany života si dvojice zachránců převzala včera odpoledne z rukou ředitele územního odboru Policie ČR Šumperk Libora Giesela a zábřežského starosty Františka Johna. Díky ochotě pomoci a bleskurychlé reakci se mladé dvojici ze Zábřeha, Ludmile a Vlastimilovi, podařilo zachránit mladého muže před pádem ze skály. Riskovali přitom vlastní bezpečí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Když se v pátek 28. května vypravil mladý pár na podvečerní procházku zábřežskou Skaličkou spojenou s venčením psa, neměli sebemenší tušení, jak dramatické okamžiky zažijí. Když se blížili k lomu na Skaličce, zpozorovali, jak se nějaký muž pohybuje nahoře u okraje skály. O chvíli později však onoho muže spatřili, jak visí ze skály a přidržuje se pouze náletového stromku na samotném okraji skalního útvaru. V tu chvíli jim bylo jasné, že je zle. Nezaváhali však ani vteřinu, běželi k muži a společnými silami se jim ho v nebezpečném, těžko přístupném terénu, podařilo vytáhnout zpět na skálu a zalarmovat záchranné složky. Do jejich příjezdu se pak o muže, který byl ve špatném psychickém stavu, postarali.

Nešťastný třicetiletý muž měl v úmyslu skokem ze skály řešit své trápení. „Protože byl zároveň pod vlivem alkoholu, rozhodl lékař o jeho umístění na protialkoholní záchytné stanici a následném psychiatrickém vyšetření,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Místo záchrany, Skalička