Opilý mladík předstíral, že je pošťák a zvonil na obydlí ve tři hodiny ráno

Ilustrační foto

BRNO – Nepochopitelnou zábavou si krátil čas v ranních hodinách devatenáctiletý mladík v ulici Úvoz. Zvonil lidem na dveře a tvrdil, že má pro ně zásilku. Mladistvému nyní hrozí až desetitisícová pokuta.

Obyvatele ulice probudil kolem třetí hodiny ranní velký hluk a také domovní zvonek, ve kterém se ozval muž, který jim sdělil, že je pošťák a veze jim balíček. Tamní lidé neváhali a obrátili se na městskou policii. Ta po příjezdu zjistila, že se o zaměstnance České pošty nejedná a někdo si z nich jen vystřelil. Fiktivní doručovatel se nacházel v hloučku mladých lidí a živě diskutoval. „Upozornili jsme je, že je již pokročilá hodina, což vzali všichni na vědomí kromě devatenáctiletého mladíka. Ten nechtěl uposlechnout a do tmy ještě vydával nesrozumitelné skřeky,“ popisuje tiskový mluvčí Pavel Šoba.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Uklidnilo ho až zjištění, že pokud nepřestane, pojede vystřízlivět na záchytnou stanici. To nakonec nebylo nutné, jelikož ho v klidu odvedli kamarádi. Dotyčný je nyní podezřelý z rušení nočního klidu a ve správním řízení mu hrozí pokuta až deset tisíc korun.