Policejní manévry v Budějovicích. Ozbrojený muž přepadl benzinu

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Policejní manévry si v Českých Budějovicích vyžádalo oznámení o loupežném přepadení v neděli v podvečer. Pachatel se zbraní v ruce požadoval po obsluze čerpací stanice finanční hotovost. Žena za kasou mu odmítla peníze vydat.

Jak uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner, z benzínové čerpací stanice na Dlouhé louce v Českých Budějovicích volala obsluha na linku policie 158. Pracovnice čerpací stanice oznámila pokus o loupež.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Do prodejny čerpací stanice vstoupil po šesté večer muž v kraťasech, s batohem a s pistolí v ruce požadoval vydání hotovosti. Obsluhující žena mu odmítla peníze vydat, začala právě směnu a má prázdnou kasu,“ popsal Matzner.

Pachatel pravděpodobně tuto reakci nečekal a z čerpací stanice utekl směrem ke Stromovce. Začaly po něm okamžitě pátrat hlídky policistů i strážníků z Českých Budějovic. Do dvaceti minut hlásila hlídka strážníků zadržení podezřelého muže.

„Pachatele si následně převzali kriminalisté. Čeká jej obvinění z pokusu loupeže a také vyšetřovatel požádal o uvalení vazby. Při zadržení měl muž plynovou pistoli ještě u sebe,“ doplnil policejní mluvčí.