VIDEO: Policisté získali moderní středisko pro výcvik koní i psů

zdroj: Policie JMK

BRNO – Slavnostní otevření modernizovaného výcvikového střediska Brno-Medlánky proběhlo v úterý za přítomnosti ministra vnitra Jana Hamáčka a prvního náměstka policejního prezidenta Martina Vondráška.

Hosté si prohlédli budovu kryté jízdárnY. Hala o rozměrech 65 krát 26 metrů umožní výcvik nejen koní po celý rok bez ohledu na klimatické podmínky. Tuto moderní halu doplňuje krytá kruhová jízdárna a pohybovací zařízení určené především pro mladé koně. Venkovní jízdárna se pyšní rozměry 59 krát 44 metrů. Dohromady stály jízdárny 40 milionů korun. Více než 14 milionů korun bylo investováno do speciálního nákladního přepravníku pro osádku a 6 koní a do mikrobusu. Z projektu bylo pořízeno také další vybavení: závěsný vozík pro přepravu 2 koní za mikrobus, rotační válec pro úpravu povrchu a překážky pro výcvik čtyřnohých pomocníků.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Modernizace výcvikového střediska Brno-Medlánky byla spolufinancována Evropskou unií v rámci integrovaného regionálního operačního programu. Náklady činily 57 a půl milionu korun, více než 31 milionů pokryla právě dotace z EU. „Díky této investici policisté získali důstojné zázemí a podmínky pro výcvik i výkon služby. Samotná stavba probíhala necelý rok,“ popsal projekt policejní mluvčí Pavel Šváb.