Psí hovínka v sáčku pohozená v přírodě. Ochranáři v sobotu uklízeli v okolí Pradědu

JESENÍKY – V sobotu 5. června ochranáři uklízeli turistické stezky v národní přírodní rezervaci Praděd v Jeseníkách. Po zimní sezóně nasbírali 8 pytlů odpadků. Většinu tvořily běžné odpadky, narazili však také na kuriózní odpad, kterým jistě jsou psí hovínka v sáčku pohozená v přírodě.

V sobotu 5. června ochranáři uklízeli stezky v národní přírodní rezervaci Praděd v Jeseníkách, přitom se zaměřili na silnici Ovčárna – Praděd. Po zimní sezóně nasbírali 8 pytlů odpadků, 90 procent tvořilo jednorázové nádobí, PET láhve, plechovky a ubrousky. Zajímavým fenoménem posledních let se staly psí hovínka v sáčku pohozená v přírodě. „Takovýchto nepochopitelných počinů jsme našli 28… Autory proto prosíme, raději než tohle, v horách po svých mazlíčcích neuklízejte vůbec, ulehčíte tím sobě i přírodě,“ vzkazují ochranáři na Facebooku Chráněné krajinné oblasti Jeseníky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .