Školáci ve Zlínském kraji musí roušky nosit dál

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zatímco děti ve většině krajů České republiky dnes odložily roušky, v mateřinkách a školách ve Zlínském kraji povinnost zakrýt si dýchací cesty stále platí. Týdenní přírůstky pozitivně testovaných totiž zůstávají nad hranicí, která je nutná pro další rozvolnění epidemiologických opatření.

K rozvolnění dnes došlo v těch krajích, kde je sedmidenní incidence nákazy nižší než 25 nových případů na 100 tisíc obyvatel. „Máme 29 nových případů na 100 tisíc obyvatel. Ve Zlínském kraji tedy i nadále platí ochranná opatření a i děti ve školách musí dál nosit roušku. U nás je situace horší než v jiných krajích, a proto nesmíme v dodržování opatření polevit. Svědčí o tom i situace v Bánově, kde se vyskytla nákaza ve větším množství,“ sdělil hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ke zmírnění nákazy by mělo přispět očkování, které stále probíhá v osmi očkovacích centrech. Doposud zdravotníci v kraji podali přes 322 tisíc dávek vakcíny, přičemž téměř 95 tisíc lidí dostalo už druhou dávku. Očkovat se nepřestává ani o víkendech, jen za ten uplynulých si pro vakcínu přišlo 4 570 lidí.

Kraj očekává dodávku dalších 28 tisíc dávek vakcíny Comirnaty. Původně přitom mělo dorazit 34 tisíc dávek. „To snížení dodávky vakcín bude mít za následek prodloužení termínů očkování. Příští týden očekáváme asi 1 500 dávek vakcín Moderna, která je určena praktickým lékařům. Ti v minulém týdnu dostali také 15 tisíc dávek vakcín AstraZeneca pro přeočkování svých pacientů druhými dávkami,“ dodal hejtman Radim Holiš.