V Brně se ztratil senior, díky rychlé akci strážníků už je doma

Ilustrační foto

BRNO – Senior trpící Alzheimerem se ztratil v neděli večer jeho manželce. Žena požádala o pomoc městskou policii, která vyslala do pátrání několik hlídek. Muže se naštěstí podařilo najít.

Manželé z Bystrce si vyšli na procházku, žena se od čtyřiaosmdesátiletého muže na chvíli vzdálila a když se vrátila zpět, on už tam nebyl. Jelikož její manžel trpí Alzheimerovou chorobou, zavolala raději na linku 156. Do pátrání se zapojilo několik hlídek včetně psovodů. Rodina prosbu o pomoc při hledání jejich příbuzného uveřejnila také na sociálních sítích. Za pár desítek minut se strážníkům podařilo muže najít. „Senior kráčel asi dva kilometry od místa, kde ho naposledy viděla manželka. Neměl viditelná zranění, byl jen lehce dezorientovaný a vzpomněl si jen na své příjmení. Nevěděl ani místo trvalého bydliště, řekl jen, že bydlí v Brně,“ popisuje tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Hlídka předala výletníka republikovým policistům, kteří potvrdili jeho totožnost a muž se mohl vrátit domů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.