V Bystřici pod Hostýnem vznikne chráněné bydlení

Ilustrační foto

BYSTŘICE POD HOSTÝNEM – Osm klientů chvalčovského Domova pro osoby se zdravotním postižením Javorník najde nový domov v chráněném bydlení v sousední Bystřici pod Hostýnem. Chráněné bydlení vznikne po rekonstrukci staršího rodinného domu. Projekt schválili krajští radní.

Pro klienty chvalčovského domova byl vybrán dům v bystřické Nádražní ulici č. p. 791. „Rekonstrukcí staršího rodinného domu, přilehlé dvorní budovy a garáže zde vzniknou tři domácnosti, včetně zázemí pro personál, pro celkem osm klientů s mentálním a kombinovaným postižením vyžadujícím střední míru podpory. Z toho dvě domácnosti budou bezbariérové,“ přiblížil radní Zlínského kraje Zbyněk Fojtíček, který má na starost oblast krajských investic.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nový domov umožní klientům žít běžným způsobem života. Nezbytnou pomoc a podporu jim přitom zajistí odborný personál.

Předpokládané náklady přesáhnou 17 milionů korun, část by měla pokrýt dotace Ministerstva práce a sociálních věcí. Začátek rekonstrukce je naplánován na léto, hotovo má být nejpozději příští rok na podzim.