Věřili byste? Seniorka pašovala ve vlaku fůru cigaret a tabáku

OLOMOUC – Při kontrole vlaku ve čtvrtek odpoledne nevyšli olomoučtí celníci s prázdnou. Objevili nelegálně přepravované cigarety a tabák. Věřte nevěřte, pašované cigarety objevili u třiasedmdesátileté ženy české národnosti.

V rámci pátrání po zboží uniklém celnímu dohledu si hlídka z Celního úřadu pro Olomoucký kraj vybrala vlakový spoj na trase ve směru Hranice na Moravě – Olomouc. Krátce před čtvrtou hodinou odpoledne si celníci ke kontrole vytipovali třiasedmdesátiletou ženu české národnosti, která u sebe měla větší počet zavazadel. „Po přistoupení k fyzické kontrole se celníci nestačili divit. Ve třech zavazadlech totiž nalezli celkem 6600 kusů cigaret, které nebyly označeny tabákovými nálepkami a téměř dva kilogramy neznačeného řezaného tabáku,“ uvedl mluvčí Celního úřadu pro Olomoucký kraj David Kubenz.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Seniorka nebyla schopna k uvedenému zboží předložit jakýkoliv doklad, který by prokazoval jeho proclení. Později také vypověděla, že tabákové výrobky veze z Polska, kde je koupila od přibližně čtyřicetiletého muže za devatenáct tisíc korun. Daňový únik byl předběžně vyčíslen na částku 30 520 korun. „Žena je nyní prověřována pro podezření ze spáchání trestného činu krácení daně a trestného činu porušování práv k ochranné známce a jiným označením,“ upřesnil Kubenz. Případ nadále řeší odbor Pátrání Generálního ředitelství cel. V případě prokázání viny může žena strávit za mřížemi 12 měsíců až 5 let.