Ženu zlákal snadný výdělek a napomáhala trestné činnosti. Nic však nevydělala

ilustrační foto

BRNO VENKOV – Třiačtyřicetiletou ženu z Brněnska zlákal slíbený měsíční výdělek 15 tisíc korun v internetovém inzerátu o možném pronájmu bankovního účtu.

Podle pokynů tedy žena založila na své jméno účet a všechna dispoziční práva k účtu předala neznámé osobě, se kterou se domlouvala pouze elektronicky. Náplní její pracovní činno bylo přeposílání autorizačních kódů na určený mail. Během dvou měsíců tak přes účet prošlo více než čtvrt miliónu korun. Jak uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek, kriminalisté zjistili, že peníze byly vylákány podvodně ze dvou firem. Žena tak napomohla trestné činnosti jiné osoby, i když si to možná neuvědomila. Nyní tedy musí počítat se stíháním za legalizaci výnosů z trestné činnosti. „Paradoxní je, že žena pracuje jako účetní a ze své pozice musí jednoznačně vědět, jakým způsobem a na základě jakých mechanismů bankovní účty fungují. Navíc za pronájem účtu, přes nějž prošlo více než 300 tisíc korun, nedostala vůbec zaplaceno,“ doplnil Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.