Zloději se do bytu dostat nepodařilo, tak z terasy ukradl aspoň hlínu

zdroj: Policie JMK

BRNO – Policisté v Židenicích řeší neobvyklou krádež. Z terasy u domu zloděj ukradl pytel se zeminou. Přitom pro získání pytle musel dvakrát překonat téměř dvoumetrový plot.

Pro krádež zřejmě využil času, kdy byl byt přiléhající k terase prázdný a jeho obyvatelé se rekreovali. Jak uvedl policejní mluvčí David Chaloupka, policisté při ohledání místa činu zjistili, že zemina nebyla zřejmě hlavním cílem zloděje. Na dveřích u terasy objevili poškození, které dokládá, že se do bytu chtěl někdo vloupat. Naštěstí se mu to nakonec nepodařilo a škoda, kterou způsobil, není nijak vysoká.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Před odjezdem mimo domov připomínáme důsledné zajištění majetku proti krádeži.  Naší nepřítomnosti totiž mohou zloději využít ve svůj prospěch. K prázdnému domu může zloděje přilákat i přeplněná poštovní schránka. „Mimo různé mechanické a elektronické zabezpečení je proto vhodné domluvit se například i se sousedy, aby nám schránku vybírali a na dům či byt dohlíželi. Další tipy k zabezpečení před odjezdem z domova můžete nalézt zde,“ připomněl Chaloupka.