Zloději na Blanensku teď nejvíc jdou po drahých jízdních kolech

zdroj: Policie JMK

BLANSKO – Pro cyklisty začala sezóna, avšak příznivé období nahrává také zlodějům jízdních kol. Během května bylo odcizeno na Blanensku šest drahých jízdních kol, která pachatelé ukradli z pozemků rodinných domů. Majitelům vznikla škoda za téměř 630 tisíc korun.

V prvním případě si na své přišel zloděj, který se ve středu 12. května ve večerních hodinách mezi půl desátou a desátou vloupal do garáže rodinného domu v Blansku-Horní Lhotě. Vniknul neuzamčenou brankou na pozemek a vytlačil dveře od garáže domu. Odtud odcizil dvě horská jízdní elektrokola značky Crussis, a to dámské elektrokolo oranžovo-modro-bílé barvy a pánské elektrokolo červeno-žluté barvy v celkové hodnotě 80 tisíc korun. O týden později vnikl dosud neznámý pachatel na oplocený, ale neuzamčený pozemek rodinného domu v Blansku v ulici Křížkovského. Za domem odcizil volně odstavené horské kolo zn. Pells, červené barvy v hodnotě 13 tisíc korun.  V posledním případě zmizela tři drahá jízdní kola v blanenské části Češkovice. Zde během úterního večera 25. května mezi osmou a jedenáctou hodinou vešel zloděj neuzamčenou brankou k otevřené garáži rodinného domu. Nejdříve prohledal zaparkované vozidlo, kde z přihrádky vozu odcizil finanční hotovost ve výši 1300 Kč a ze sedadla spolujezdce odloženou dámskou peněženku v hodnotě 18 tisíc korun, ve které se nacházely doklady, platební karty a finanční hotovost ve výši 1200 Kč. Poté ve zcela nedostatečně zabezpečeném přístřešku u domu  našel pachatel doslova poklad. Odcizil totiž tři velmi drahá jízdní kola, která si majitelé pořídili za více jak 540 tisíc korun. Jedná se o horská kola značky Santacruz a Evil a elektrokolo značky Specialized. Majitelům vznikla odcizením kol škoda za 630 tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Případem se zabývají blanenští policisté, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež a přečinu porušování domovní svobody, za což pachateli v případě dopadení a následného odsouzení může hrozit trest odnětí svobody na jeden rok až pět let. „V souvislosti s pátráním po těchto věcech se obracíme s žádostí o pomoc na veřejnost. Věnujte, prosím, pozornost možnému pohybu uvedených věcí, jejich prodeji či nabídce. V případě jakýchkoliv poznatků k odcizeným věcem kontaktujte prosím bezplatnou tísňovou linku 158 nebo přímo obvodní oddělení Blansko na tel. 974631396,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Koryťáková.