Značku Vysočina regionální produkt obdrželo šest nových výrobků

Foto: Kraj Vysočina

KRAJ VYSOČINA – Řada originálních výrobků z Vysočiny se rozšířila o další produkty. Nově jsou to pramenitá voda ze Stražiště u Pacova, perníčky a pralinky z Českých Milov, ručně vyráběné inkousty Inkebara, ale i masné trvanlivé výrobky Řeznictví Stejskal, originální keramika Jany Fučíkové či vyzrálé hovězí maso ze soukromé farmy z Hrotovic.

Značku Vysočina regionální produkt v současnosti využívá zhruba šedesát výrobců a producentů. Mít své výrobky označeny originální značkou je snem snad každého prodejce. Nositele značky zároveň oceňuje i kraj. „Pyšní jsme na certifikaci ručně vyráběného inkoustu pro plnicí pera a kaligrafii. Vyrábí se na jediném místě v České republice – v Třebíči,“ informovala náměstkyně hejtmana Hana Hajnová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Nově certifikované produkty značkou Vysočina regionální produkt

MASNÉ VÝROBKY TRVANLIVÉ FERMENTOVANÉ, Poličan, Lovecký salám a Stejskalovy tyčinky
Řeznictví Stejskal s.r.o., Chotěboř
Charakteristickým znakem výrobku je obdélníkovitý tvar salámu. Jedná se o převážně ruční výrobu. 100 g výrobku je vyrobeno ze 130 g masa, které pochází právě z Vysočiny.

PRAMENITÁ VODA CRYSTALIS, plněná bez úprav a změn přírodních vlastností, vhodná pro přípravu kojenecké vody
Vyrobeno v Pacově, lokalita Stražiště.

MILOVSKÉ PERNÍČKY, MILOVSKÉ PRALINKY
Vyrábí Mgr. Petra Kovaříková, České Milovy, Křižánky
Milovské perníčky se pečou podle jedné z původních perníkových receptur, která svých charakterem odpovídá regionu Vysočina (tzv. recept skromné kuchyně). Zdobení perníčků je autorské, barevnost odkazuje na výrobu horáckého skla.
Milovské pralinky – navazují na výrobu perníčků (vznikla jako zpracování zbytků z primární výroby). Jsou autorskou recepturou majitelky a svým složením a chutí jsou unikátním výrobkem.

VYZRÁLÉ HOVĚZÍ MASO
Výrobce Ing. Vítězslav Škoda, Hrotovice, okres Třebíč
Soukromá farma s 30letou tradicí. Chovají skot plemene Aberdeen Angus. Jeho maso je specifické vyšším podílem vnitrosvalového tuku. Zraje 30 dní ve visu, kdy dochází ke křehnutí masa a zvýrazňuje se chuť.

ORIGINÁLNÍ KERAMIKA
Výrobce Jana Fučíková, Koněšín, okres Třebíč
Jana Fučíková tvoří vysocepálenou, mrazuodolnou keramiku z hrubého šamotu, ze kterého točí na hrnčířském kruhu nebo modeluje krásné designové kusy, každý je originál. V její dílně se vyrábí nádoby na pěstování květin, pítka pro ptáky, krmítka, sochy, lampy, andělé, reliéfy, zvířata apod.

INKOUSTY INKEBARA, ručně vyráběné inkousty pro ruční psaní a výtvarnou činnost
Výrobce Dušan Prachař, Vladislav, okres Třebíč
Dušan Prachař je jediný výrobce ručně vyráběných inkoustů pro plnicí pera a kaligrafii v České republice. Šíře jeho nabídky přesahuje nabídku českých průmyslových výrobců inkoustů. Jeho inkousty, jejich vlastnosti a kvalita, šíře palety a množství nabízených variant jsou srovnatelné s produkcí velkých evropských firem. Pro některé etikety na inkousty používá firma ručně malované obrázky od umělkyně z Třebíče.