Brněnská záložní nemocnice končí, lůžka míří zpět do skladů

Zdroj: FN Brno

BRNO – Po sedmi měsících se záložní nemocnice mění pouze na očkovací centrum. Při nejvyšších denních přírůstcích zde bylo nachystáno na 324 lůžek k doléčení nemocných. Nyní se lůžka z pavilonu G2 odváží do skladů Správy státních hmotných rezerv.

Nemocnice vznikla ve velmi krátké době a sloužila jako záložní možnost, kdyby kapacity fakultních nemocnic již nestačily. „Je jenom dobře, že jsme zvládli, i když hraničně, celou situaci ve stávajících kapacitách kamenné nemocnice. Rád bych poděkoval všem, kteří se na přípravě záložní nemocnice podíleli,“ řekl ředitel brněnské nemocnice Jaroslav Štěrba. Během ledna záložní nemocnice našla nové využití a přeměnila se na očkovací centrum. Za celou dobu jejího fungování zde bylo podáno 150 tisíc dávek vakcíny.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Odvoz nemocničních lůžek tak značí konec jedné éry. O rozmontování, dezinfekci a odvoz se postarali zaměstnanci Fakultní nemocnice spolu s rodinnou společností Proma Reha. Ta před rokem nemocnice právě lůžky vybavovala. Nyní se postele vrátí zpět do skladu, kde budou připraveny pro případný další stav nouze.