Do letošního ročníku Tvoříme Zlín zaslali lidé 39 návrhů na zlepšení ve městě

Vítězné projekty každoročně zlepší veřejný prostor ve Zlíně, příkladem je třeba Malované hřiště pro děti. Foto: město Zlín

ZLÍN – Termín zasílání projektů do letošního ročníku Tvoříme Zlín vypršel. Celkem se letos sešlo 39 návrhů na vylepšení veřejného prostoru, což je o pět více než loni. Na realizaci vítězných nápadů je vyčleněno 5 milionů korun.

Všechny návrhy teď projdou pečlivým posouzením. „Nyní budou zaměstnanci statutárního města Zlína prověřovat, nakolik jsou jednotlivé návrhy realizovatelné. Na podzim jednotlivé návrhy představíme veřejnosti a zveřejníme informace o možnosti hlasování. Samotné hlasování bude pravděpodobně zahájeno v listopadu,“ sdělila radní Jana Bazelová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zlíňané mohou každý rok navrhovat malé projekty do 0,5 milionu korun a velké projekty do 1,5 milionu korun. O vítězích rozhodují lidé ve veřejném hlasování. Realizováno bude právě tolik projektů, kolik se jich vejde do 5 milionů korun. Podrobná pravidla najdete na stránkách participativního rozpočtu Tvoříme Zlín.