Honička na Sušicku. Zfetovaný muž se snažil uniknout policejní hlídce

Ilustrační fotografie, zdroj: Shutterstock

SUŠICKO – V pondělí 7. června došlo mezi Kašperskými Horami a Sušicí k dramatické události. Osmatřicetiletý muž z obce na Přešticku se tam snažil uniknout policejní hlídce z Kašperských Hor.

Ta nedaleko obce Radešov prováděla dohled nad silničním provozem a chtěla řidiče zastavit. Muž však na světelné znamení nereagoval, dupl na plyn a zběsilou jízdou ohrožoval ostatní účastníky provozu. Nedaleko obce Dolejší Krušec však nezvládl řízení, sjel do příkopu a při pokusu o útěk jej policisté zajistili pětačtyřicet minut po jednadvacáté hodině. Ti museli použít donucovací prostředky, aby mu nasadili pouta.

Osmatřicetiletý muž z obce na Přešticku se podrobil dechové zkoušce, která byla s negativním výsledkem a testu, zda není pod vlivem návykové látky. Ten byl pozitivní na amfetamin a konopí. „Policisté muže převezli do zdravotnického zařízení v Sušici, kde bylo provedeno lékařské vyšetření a odběry biologických materiálů,“ uvedla policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Policisté zjistili, že muž nevlastní žádné řidičské oprávnění. „Muž převzal v měsíci březnu výzvu k nastoupení do výkonu trestu, což neučinil a na muže vydal Okresní soud pro Plzeň-jih příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Muž byl eskortován do policejní cely, následující den byly provedeny další úkony, a poté byl muž převezen do věznice. Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ dodala policejní mluvčí.