Máte rádi jahody? Za kolik jsou letos k mání?

Sladké mámení

OLOMOUCKÝ KRAJ – Máte rádi jahody? Nevlastníte vlastní políčko, a tak jste odkázáni na pěstitele, který vám je za „lidovou“ cenu prodá? Neklesejte na mysli. Jahod je na trhu dost, jen ceny se různí.

Nejlevnější jahody se prodávají v Přerově na Komenského ulici, a to za 58 korun za kilo. „Řekl bych, že ani med není tak sladký, jako naše jahody,“ dodává s úsměvem prodejce. Netají se ale tím, že jde o dovoz produkce z Polska.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na náměstí v Prostějově se kilo jahod prodává za 85,- korun. Prodejce odpovídá, že se jedná o jahody české a tomu odpovídá i cena. V Kojetíně na náměstí se jahody prodávají o deset korun levněji. Kilo vyjde na 75 korun.

Na „horách“ s přirážkou?

Poněkud dráže vychází dovoz jahod z druhé strany regionu. O něco více si připlatí lidé na „horách“ V chornické jahodárně právě dozrávají první kousky a je možné si je objednat za cenu 100 korun za kilo.

O něco výhodnější je pak nabídka Vitamínového servisu z Konice, který nabízí balení jahod v bedýnce po dvou kilech za 150 korun.

Oblíbený samosběr na plantážích má letos zpoždění kvůli počasí. Plody bohužel dozrávají později, než v čase, na který jsme zvyklí. V prostějovské jahodárně na Brněnské ulici se začátek samosběru odhaduje až na polovinu června.