Most přes železnici u Osové Bítýšky prochází opravou, proběhnou i rekonstrukce dalších mostů

Sanace mostu u Osové Bítýšky prodlouží jeho životnost. Foto: Ředitelství silnic a dálnic ČR

KRAJ VYSOČINA – Most překlenující železniční trať Havlíčkův Brod – Brno u Osové Bítýšky prochází nutnou sanací z důvodu zvolna odpadávajících kotev. Modernizace se ale letos týká i dalších mostů na Vysočině. Jedním z nich je například most u Velké Bíteše.

Oprava mostu u Osové Bítýšky na silnici I/37 probíhá za plného provozu. Zatím se podařilo sanovat většinu z 20 kotev na podpěrách, další přijdou na řadu po vyjednání traťové výluky, aby bylo možno bezpečně vstoupit do prostoru kolejiště. Stav mostu je aktuálně hodnocen jako velmi dobrý a realizovaná oprava tak pomůže prodloužit jeho životnost.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Opravuje se i dálniční most na D1 u Velké Bíteše, v příštím týdnu je v plánu předání staveniště k opravě mostu na silnici I/23 v Předíně a v první polovině července začne oprava mostu v Rančířově na silnici I/38. Současně probíhá výběrové řízení na zhotovitele opravy mostu na silnici I/38 u Skuhrova na Havlíčkobrodsku nebo na silnici I/19 u Divišova na Žďársku.