Muž zápasil s břečťanem, poté se ještě vlnil v rytmu tance

Foto: MP Brno

BRNO – Pracovník dohledového centra byl svědkem nepochopitelného chování dvacetiletého muže, který v noci na úterý v ulici Bašty začal strhávat břečťan ze zdi. Strážníkům řekl, že o něj jen zavadil.

Na kamerách bylo jasně vidět, jak mladík na schodišti svádí boj s popínavou rostlinou a trhá ji tak, že s ní pokryl půlku země. Když už mu to stačilo, rychle se vzdálil do Starobrněnské ulice, kde začal předvádět svůdný tanec. „Právě tam ho dostihla hlídka a vyzvala ho k předložení dokladů. Pachatel se tvářil překvapeně, přiznal však, že se opil, tvrdil ale, že si není jistý, co před chvílí dělal,“ popisuje tisková mluvčí městské policie Markéta Skřivánková. Nechtěl přiznat, že rostlinu trhal, nakonec připustil, že o ni nejspíš zavadil. Výši způsobené škody vyčíslí městská zeleň, muž je nyní podezřelý z majetkového přestupku a případ dořeší správní orgán, který bude mít k dispozici záběry z kamery.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.