Muže vzbudila hlasitá hudba z auta. Na jeho majitelku vytáhl zbraň

Zásahová jednotka v Sezimově Ústí (zdroj Policie ČR)

TÁBORSKO – V neděli krátce po třetí hodině odpolední přijalo operační středisko jihočeské policie oznámení od ženy, která zaparkovala své osobní vozidlo v Dukelské ulici v Sezimově Ústí. Ta pojala obavu z jednání muže středního věku, který na ni po předchozí ostřejší výměně názorů, kvůli jeho probuzení hlasitější hudbou z jejího vozu, namířil z okna svého bytu střelnou zbraň.

Jak uvedl policejní mluvčí Miroslav Doubek, na místo byly okamžitě vyslány policejní hlídky, a to včetně Zásahové jednotky. „Policisté prostor bezpečně uzavřeli a zajistili. Následně ustanovili totožnost a byt podezřelého muže. Ten však na jejich zákonné výzvy k umožnění vstupu nereagoval. Policisté proto do bytu vstoupili násilím. Muže zajistili, a to včetně jeho zbraně, kterou byla vzduchová puška,“ popsal Doubek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Policisté zjistili, že muž je pod vlivem velkého množství léků a jeho zdravotní stav není dobrý. Na místě přítomní zdravotníci rozhodli o jeho neprodleném převozu do nemocnice. V průběhu zásahu nedošlo k žádné újmě na zdraví osob.

„Další okolnosti případu jsou předmětem následného šetření policistů Obvodního oddělení PČR Sezimovo Ústí. Ti ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a nebezpečného vyhrožování,“ doplnil policejní mluvčí.