Na Lesné vyroste nová sportovní hala

Ilustrační foto

BRNO – Multifunkční sportovní hala pro prvoligové zápasy například ve florbalu nebo házené vyroste na severu Brna. Spolek Aréna Lesná nyní žádá město o dotaci.

Spolek Aréna Lesná vede projekt na sportovní halu a žádá Brno o dotaci v maximální výši 12,4 milionu korun. Celková hodnota projektu je více než 60 milionů. Aby město poskytlo finance, musí spolek doložit rozhodnutí o přidělení dotace od Národní sportovní agentury ve výši 42,2 milionů. Zbylé náklady doplatí samotná Aréna. Sportovní hala vznikne v jižní části sídliště pod kruhovým objezdem u ulic Okružní a Seifertova.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Čtvrť Lesná doposud nedisponuje adekvátním sportovištěm, které by vyhovovalo jak kapacitně, tak bezpečnostně a sloužilo dětem i dospělým. V současné době se na místě budoucí haly nachází technické budovy, které ustoupí nové stavbě. Do budoucna bude zařízení sloužit hráčům florbalu, házené, futsalu, volejbalu, korfbalu, badmintonu a dalším. Projekt také počítá s bezbariérovým vstupem jak do zázemí haly, tak i na ochoz s kapacitou až 300 lidí, odkud budou moci fanoušci sledovat prvoligová utkání,“ uvedl radní pro školství a sport Jaroslav Suchý. Spolek nyní musí doložit potřebné dokumenty včetně územního rozhodnutí a stavebního povolení. Teprve tehdy mu bude dotace od města schválena. Počítá se také s tím, že stavba bude dočasná, a to do roku 2041.