Pětapadesátiletá žena ze Slovácka se zamilovala do rumunského pilota. Přišla o 200 tisíc

Ilustrační foto

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Neslavně skončil internetový románek pětapadesátileté ženy z obce u Uherského Hradiště s neznámým mužem. S příslibem lásky z ní vymámil nejen intimní fotografie, ale i více než 200 tisíc korun. Případ teď řeší policie.

Ženu letos v polovině května oslovil přes mobilní komunikační aplikaci neznámý muž, který jí sdělil, že pracuje jako rumunský pilot a začal s ní flirtovat. Postupně se sblížili a posílali si denně stovky zpráv. Mimo jiné pilot ženě sdělil, že zdědil dva domy, které prodal.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jednoho dne jí muž nabídl, že za ní přijede na návštěvu. Požádal ji proto, aby mu zaslala peníze na vyřízení formuláře na cestu do České republiky. „Žena mu na zahraniční účet poslala 400 euro. Poté chtěl další částku, a to 6 280 euro pro přepravní společnost, která jí měla doručit peníze z prodeje jeho domů. Také tuto částku mu žena poslala. E-mailem jí přišlo potvrzení od přepravní společnosti, že balík byl odeslán na její adresu. Následně muž požadoval dalších 1 250 euro na clo. Rovněž tuto částku mu odeslala. Minulou neděli chtěl ale pilot peníze zase. Tentokrát se jednalo o 26 000 euro na další poplatky,“ popsala policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

To už žena pojala podezření, že se jedná o podvodníka a peníze odmítla poslat. „Muž jí proto neoprávněně bez jejího souhlasu změnil jméno a fotografii na profilu sociální sítě, ke kterému mu žena dříve dala heslo. Navíc jí začal vyhrožovat, že pošle jejím přátelům na síti její intimní fotografie. Prozatím se tak nestalo,“ sdělila Simona Kyšnerová. Na doporučení policistů si žena změnila všechna hesla k internetovým účtům a sociálním aplikacím.

Podvod žena oznámila uherskohradišťským policistům začátkem tohoto týdne. Celkem přišla o více než 200 tisíc korun.