Plameny ohně likvidovaly garáž. Škoda, kterou oheň napáchal přesáhla půl milionu korun

foto: HZS Královéhradeckého kraje

NÁCHODSKO – Sedm jednotek hasičů muselo přispěchat toto úterý krátce po osmé hodině ranní do Nového Hrádku. Tam byl v části Krahulčí vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu, kvůli rozsáhlému požáru garáže, která stála blízko chalupy.

Po příjezdu jednotek na místo byla garáž celá v plamenech. Hasiči likvidovali požár, ale také museli uchránit poblíž stojící chalupu, což se jim po těžkém boji s ohněm nakonec podařilo. „Zasažená garáž o rozměrech asi 8×5 m měla střechu z plastových šindelů, po kterých se oheň rychle šířil s vysokou intenzitou hoření. Na likvidaci plamenů byly nasazeny tři vodní proudy se smáčedlem a pěnidlem,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jednotky dostaly oheň pod kontrolu za necelou hodinu a pak dohašovaly skrytá ohniska. Musely také pomocí nastavovacích žebříků rozebírat plastovou krytinu i část krovu. Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu krátce před dvanáctou hodinou. Vyšetřovatel hasičů si po požáru místo prohlédl a zjistil, že požár vznikl kvůli závadě na elektroinstalaci. V garáži byl umístěn zahradní traktůrek s vozíkem, ale také pohonné hmoty a pneumatiky. Škoda, kterou plameny napáchaly byla odhadnuta zhruba na 550 tisíc korun, hasiči ochránili hodnoty představují asi 2,5 milionu korun.

„Zásah ztěžovaly nepříznivé klimatické podmínky, venku panovaly vysoké teploty. Ty zapříčinily celkové vyčerpání jednoho z dobrovolných hasičů, kolegové jej ošetřili na místě, zásah zdravotnických záchranářů nebyl nutný,“ dodává mluvčí.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a Náchoda, na pomoc přispěchaly dobrovolné jednotky z Dobrušky, Bohdašína, Nového Město nad Metují, Nového Hrádku a Olešnice v Orlických horách.