Plameny pohltily dřevěný přístřešek na Zlínsku. Oheň ohrožoval rodinný dům a zvířata

Foto: HZS Zlínského kraje

ZLÍNSKO – Devět jednotek hasičů vyjíždělo včera v noci k rozsáhlému požáru na Zlínsku. Hořel tu dřevěný přístřešek v těsné blízkosti hospodářské budovy a rodinného domu. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.

K události došlo v úterý krátce před půlnocí v obci Podhradí. „Požár zasáhl přístřešek, který navazoval na menší hospodářskou budovu. Hasiči k likvidaci požáru použili celkem tři hasební proudy a čtvrtým chránili rodinný dům, nacházející se v těsné blízkosti požáru. Následně termokamerou kontrolovali zasažený objekt i budovy v jeho okolí a dohašovali skrytá ohniska,“ popsala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Vše se naštěstí obešlo bez zranění. „Podařilo se zachránit i osm slepic a papoušek červenokřídlý.  Ve dvě hodiny v noci velitel zásahu vyhlásil likvidaci požáru a poté byl objekt vrácen zpět majiteli,“ sdělila Lucie Javoříková.

Na dohlídku zůstali do ranních hodin dobrovolní hasiči z Pozlovic a Podhradí. „Výše vzniklé škody a příčina požáru je nyní v šetření vyšetřovatele hasičů,“ dodala Lucie Javoříková.

Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje