Přednádražní prostor v Hodoníně posílí další kamera

zdroj: Město Hodonín

HODONÍN – Ke stávajícím kamerám monitorujícím hodonínské vlakové nádraží přibude co nevidět další. Ta se zaměří přímo pod přístřešek přednádražního prostoru. Právě o bezpečnost tohoto místa mají dlouhodobě zájem občané i návštěvníci Hodonína.

Kameru město získá na základě darovací smlouvy od společnosti Axis Communication, s.r.o., kterou již schválila rada města. Město Hodonín se účastnilo dvou ročníků soutěže Slepá místa, kterou organizuje společnost Axis Communication. Jednotlivá města mají příležitost přihlásit do soutěže místa, která nejsou pokryta kamerovým systémem a umístění kamery právě zde považují za důležité. „Přestože jsme ani v jednom ročníku nezvítězili, nabídla nám společnost za účast v soutěži a za předložení kvalitních projektů jako odměnu kameru s reproduktorem. Za tento dar jim velmi děkujeme,“ řekl ředitel Městské policie Hodonín Jindřich Vašíček. Aktuálně čekají na souhlas s umístěním kamery od Správy železnic. Právě přednádražní prostor je místem, které si posílení kamerového systému rozhodně zaslouží. Podle statistiky za rok 2020 jen u vlakového nádraží provedla městská policie celkem 3 905 kontrol. K datu 7. června 2021 už to bylo celkem 1521 kontrol.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V letošním roce to však zdaleka nebude jediná nová kamera v Hodoníně. Již dříve město Hodonín podalo žádost o dotaci z programu Prevence kriminality na místní úrovni 2021, která byla schválena. Kamery budou monitorovat také park u zimního stadionu a ulici Cihlářská z budovy OD Marina. V obou případech chce město využít technologii panoramatických kamer, které na rozdíl od kamer otočných zaznamenají v jednu chvíli vše, co se kolem nich děje.