Prostějov bude mít turistický portál

V Prostějově je co vidět

PROSTĚJOV – Prostějov je architektonickou perlou secese a funkcionalismu. Turisticky atraktivní město má svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout. Přestože má funkční informační centrum, ucelené a přehledné informace KDE a CO zajímavého vidět, mu doposud chyběly. To se ale změní!

Město chce zřídit samostatný, graficky portál s informacemi pro turisty, v němž budou k výběru trasy, virtuální prohlídky, balíčky, informace o příjezdech a parkování, kulturní akce a mnoho dalšího. To je záměr, kterému dali na svém posledním jednání radní zelenou.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Rádi bychom turistům ukázali, že také náš region a město mají co nabídnout, že je tady mnoho zajímavých míst, která stojí za vidění,“ usmívá se primátor František Jura a dodává, že inspirace přišla například z webových portálů Dvora Králové nad Labem či Olomouce. V současnosti je vše na počátku, budou se řešit požadavky na obsah, strukturu nebo funkcionalitu.

Návštěvníci Prostějova nového pomocníka jistě ocení. Není žádným tajemstvím, že někteří hosté si v Prostějově připadají dost ztracení. Když přijedou o víkendu, prakticky nemají možnost potřebné informace o turistických cílech načerpat. Informační centrum je otevřeno jen v sobotu, a to do dvanácti hodin.