Video: Řidiči se napříč krajem dopustili 134 přestupků. Policisté udělili pokuty přes 60 tisíc korun

foto: Policie ČR

KRÁLOVÉHRADECKO – Do krajské dopravně bezpečnostní akce, která byla zaměřena na nevěnování se řízení, se zapojilo téměř šest desítek policistů. Ti zkontrolovali za celý den 419 motorových vozidel.

Jak dnes potvrdila policejní tisková mluvčí Šárka Pižlová, ke kontrolám došlo toto pondělí v celém Královéhradeckém kraji a na dálnici D11. Policisté zastavili a zkontrolovali 419 motorových vozidel a zjistili 134 dopravních přestupků. Na místě udělili 131 řidičům pokuty ve výši přesahující 62 tisíc korun.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Třiatřicet řidičů nebylo při jízdě připoutáno bezpečnostním pásem, 18 motoristů drželo při jízdě telefon nebo jiné hovorové nebo záznamové zařízení a 12 vozidel mělo nevyhovující technický stav,“ říká mluvčí. Mezi další přestupky patřilo například nedodržení maximální povolené rychlosti. Řidiči usedli za volant také pod vlivem návykových látek a bez řidičáku.