Zamyslete se společně s dramatem Ještě máme čas

VIMPERK – Zajímá vás, jak se Viggo Mortensenovi povedl jeho režijní a scénáristický debut?  Upřímné drama Ještě máme čas není jen o odpuštění a zodpovědnosti, ale i o křehkosti rodinných vztahů.  Možná se i vy ztotožníte s hlavní myšlenkou autora, že říct si to nejdůležitější je potřeba včas.

Liberální John žije ve slunné Kalifornii obklopen milující rodinou, daleko od provinčních hodnot tvrdého a homofobního otce. Ve chvíli, kdy se u otce projeví příznaky stařecké demence, cítí John povinnost překonat křivdy minulosti a postarat se o něj. „Námět na film ke mně přišel, když jsem letěl z matčina pohřbu. Vzpomínal jsem na matku, na otce, na náš společně strávený čas. Cítil jsem potřebu tyto vzpomínky popsat a začal jsem si zapisovat sérii událostí a rozhovorů z různých etap našeho společného života. Postupně se tyto vzpomínky rozvinuly ve fiktivní příběh, skládající se z rozhovorů a okamžiků, které se ve skutečnosti nestaly, ale umožnily mi přiblížit se k pravé podstatě mých citů vůči mámě a tátovi. Nakonec vznikl příběh otce a syna, o fiktivní rodině s některými rysy společnými s tou mojí,“ přibližuje vznik filmu Mortensen.

Citlivá režie, promyšlený scénář i strhující herecký výkon Lance Henriksena v roli zranitelného patriarchy, který bojuje s počínající demencí, vám připomenou důležitost odpuštění a zodpovědnosti v našich životech. Hluboce osobní příběh Ještě máme čas uvidíte 15. června ve 20 hodin v sále Městského kulturního střediska Vimperk.