Budování nové stěny na Pávově začne už příští týden. Hotova má být ještě letos

JIHLAVA – Hluk z frekventované silnice bude obyvatelům jihlavského Pávova tlumit nová protihluková stěna. Práce na její výstavbě začnou v pondělí 14. června a potrvají šest měsíců.

Současná protihluková stěna u hlavního tahu mezi Jihlavou a Havlíčkovým Brodem už nesplňuje potřebné limity a je dlouhá pouze 100 metrů. Nová stěna bude dlouhá 1054 metrů a vysoká místy až sedm metrů. „Její nejnižší část bude dosahovat 4,5 metru a nejvyšší 6,9 metrů,“ upřesnil náměstek jihlavské primátorky Petr Ryška.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V dané lokalitě na rušném dálničním přivaděči proběhlo v roce 2019 měření hluku z dopravy. A to konkrétně u rodinných domů situovaných v blízkosti stávající protihlukové stěny. Měření prokázalo překročení stanovených limitů jak v denní, tak i noční době. Díky nové stěně budou hygienické hodnoty opět v normě. „Součástí stavby je i obnovený sjezd na jihlavský Pávov, který výrazně usnadní tisícům lidí cestu z práce a do práce,” doplnil náměstek Petr Ryška s tím, že se budou stavět i nové připojovací a odbočovací pruhy na dálniční přivaděč.

Vybudování nové stěny vyjde na téměř 52 milionů korun bez DPH, z toho 14,5 milionů hradí město Jihlava. Současně s dokončením stěny by měl být pro řidiče v rámci předčasného užívání otevřen i sjezd.