Další případy zraněných cyklistů na Frýdeckomístecku: Pro dítě letěl vrtulník

Foto: ZZS MSK

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – V posledních dnech, jakoby se vše točilo kolem nehod cyklistů. Poslední vážné případy krajští záchranáři hlásí z Frýdeckomístecka, kde došlo během necelých dvou hodin hned ke dvěma vážným případům. Pro osmiletého chlapce po kolizi v pelotonu, a také pro cyklistu z předchozí nehody, musel letět vrtulník.

Ve středu 9. června byla po 16.00 hodině nahlášena nehoda sedmatřicetiletého muže v Dobré. „Cyklista při jízdě upadl, a následně narazil do osobního vozidla. Podle svědků byl několik minut v bezvědomí,“ popisuje nehodu mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. Zasahující lékař u muže zjistil poranění hlavy, mozku a další drobnější zranění.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Pro zraněného musel letět vrtulník z Ostravy. Ten se ale na heliportu neohřál dlouho a před 18.00 hodinou vzlétal znovu, tentokrát do obce Hrádek.

Psali jsme včera: Počty nehod cyklistů rostou: Záchranáři varují, Senát dnes řeší cyklo-novelu

„Při jízdě skupinky cyklistů došlo ke kolizi a pádu osmiletého chlapce. Utrpěl těžké poranění dolní končetiny,“ řekl k události Humpl s tím, že záchranáři chlapce zajistili končetinovou dlahou, uložili do vakuové matrace a připravili k letu na urgentní příjem do ostravské fakultní nemocnice.

Psali jsme včera k tématu

Horská služba zřizuje pro větší bezpečnost „cyklohlídky“