Kvůli nedbalosti hořelo uskladněné dřevo, oheň ohrožoval i blízký les

foto: HZS Královéhradeckého kraje

RYCHNOVSKO – Sedm hasičských jednotek z druhého stupně požárního poplachu bylo vysláno k ohlášenému požáru uskladněného dřeva v Kounově. Vítr oheň čím dál víc rozfoukával, tak panovala obava, aby se požár nerozšířil na blízký les.

K požáru došlo tuto středu, o půl čtvrté odpoledne. „Jednotky hasily zasaženou plochu pomocí tří vodních proudů C a lafety z cisternové automobilové stříkačky. Požár se podařilo hasičům zlikvidovat kolem 16:45 hod.,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová. Po likvidaci požáru se na místo dostavil vyšetřovatel hasičů, který zjistil, že k požáru došlo kvůli nedbalosti. Škoda byla vyčíslena zhruba na 5 tisíc korun, hasiči uschránili hodnoty kolem 20 tisíc korun.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a Rychnova nad Kněžnou a také dobrovolné jednotky z Deštné v Orlických horách, Dobrušky, Dobrého, Bohdašína a Nového Města nad Metují.