Manévry na břeclavském nádraží: V tašce byla nevybuchlá munice

Zdroj: Policie ČR

BŘECLAV – Asi hodinu byl ve středu kolem páté hodiny odpoledne omezený provoz na dvou nástupištích břeclavského autobusového a vlakového nádraží.

Na místo totiž dorazil čtyřiašedesátiletý muž a strážníkům ukázal tašku s údajnou výbušninou. Policisté zavolali pyrotechnika a uzavřeli prostor přestupního terminálu a první nástupiště vlakového nádraží. Evakuovali i cukrárnu Delikana. Omezen byl provoz v okolí. Vstup do nádražní budovy byl možný jen ve směru od pošty. Podle policejního mluvčího Bohumila Maláška přivolaný pyrotechnik zjistil, že se nejedná o výbušninu, ale o zkorodovanou tlakovou nádobku. Provoz v dopravním uzlu, který nebyl opatřením výrazně omezen, byl asi po hodině opět plně obnoven. Pyrotechnik nalezený předmět odvezl, opatření byla odvolána. „V případě podobných nálezů doporučují policejní pyrotechnici s předmětem nemanipulovat, nepřevážet a okamžitě informovat policii. Pyrotechnici pak rozhodnou o bezpečné likvidaci možného nebezpečného předmětu,“ připomněl mluvčí Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.