Město začíná s výkupy pozemků pro výstavbu protipovodňových opatření

Ilustrační foto

BRNO – Město Brno začíná vykupovat pozemky v Horních Heršpicích, které jsou nutné pro stavbu protipovodňových opatření. U dalších potřebných pozemků probíhají jednání o jejich možném odkupu.

„Stavba protipovodňových opatření je naprosto nezbytná pro další rozvoj města. Jedna z prioritních etap se nachází v Horních Heršpicích, konkrétně od lávky u sportovního areálu Komárov nad ulicí Sokolova po soutok s Leskavou,“ řekl 1. náměstek primátorky Petr Hladík. Je nutné vykoupit celý pás pozemků začínajících od řeky Svratky. Parcely se poté stanou součástí městské zeleně. Radní se dnes zabývali výkupem od soukromého majitele, pozemky vyjdou na 2,7 milionu korun. V letošním roce Brno vyčlenilo na nákup ploch 45 milionů korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na úseku Sokolova-Vomáčkova se vybudují protipovodňová opatření formou snížení pravého i levého břehu do podoby průtočných berem, na snížené bermy bude přesunuta síť cyklostezek a vybuduje se i nová. Výkupy pozemků začaly v roce 2019 a potrvají do příštího roku, samotná realizace by měla začít v roce 2023. Celkové náklady na stavbu jsou vyčísleny na 550 milionů.