Městská nemocnice Ostrava se pyšní renovovaným pavilonem rehabilitace

Foto: MNOF

OSTRAVA – Lůžková část oddělení rehabilitace v Městské nemocnici Ostrava je po celkové rekonstrukci. Pacienti se v těchto dnech již mohli opět začít léčit v modernizovaných pokojích, kde nechybí nový nábytek, klimatizace, či hezká prostorná koupelna.

„Měnila se stavební dispozice v místnostech. Došlo i na úpravu všech nevyhovujících hygienických zařízení,  která  již neodpovídala potřebám obtížně se pohybujících rehabilitačních pacientů,“ vysvětluje nová mluvčí nemocnice, Andrea Vojkovská s tím, že nová sociální zařízení jsou bezbariérová a disponují novou dlažbou a obklady.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Oddělení je určeno pro pacienty s poruchou hybné soustavy po úrazech, plánovaných ortopedických operacích a náhradách kloubů. Dále pro pacienty s neurologickou problematikou, po cévních mozkových příhodách nebo potížemi s páteří.

„Díky rekonstrukci se zvýšil komfort  pro  naše pacienty i zaměstnance,“ řekla primářka oddělení Rehabilitační a fyzikální medicíny Jana Vlčková s tím, že o pacienty se na oddělení s kapacitou 23 lůžek stará nepřetržitě tým čtyř lékařů, osmi zdravotních sester, dvaatřiceti fyzioterapeutů a ergoterapeutů, masérka, ošetřovatelky a sanitářky.

Kromě vybavení, které má přímý vliv na komfort pacientů, byly vyměněny i původní rozvody vody a kanalizace ve všech podlažích pavilonu, na kterých už opakovaně docházelo k opakovaným haváriím. Úpravou prošla i vnitřní  elektro instalace, vyměněna jsou světla, topná tělesa, signalizační zařízení sestra – pacient a rozvody medicinálních plynů.

Dále na našem webu

Aquapark ve „Frenu“ otevře zítra, počasí tomu popřeje, ceny vstupného se ale mění