Nemějte strach, pojedu opatrně, řekl opilý muž policistům. Skončil v policejní cele

ilustrační foto: Policie JMK

HODONÍN – V pondělí navečer projížděli policisté na Hodonínsku kolem obchodního centra, kde si na parkovišti všimli muže na sedadle řidiče, jak popíjí alkohol. Vypadalo to, že na někoho čeká, ale nečekal.

Muž byl v tak podnapilém stavu, že zřejmě ztratil pud sebezáchovy. Zabouchl dveře od auta, nastartoval a rozjel se na hlavní silnici. Tam jej samozřejmě ihned zastavila policejní hlídka. U řidiče provedla kontrolu dokladů včetně dechové zkoušky. Dechová zkouška ukázala více jak 4,7 promile. Policisté také zjistili, že třiačtyřicetiletý muž má zákaz řízení motorových vozidel do podzimu roku 2022. Jak uvedla policejní mluvčí Petra Hrůzová, začal řidič policistům vysvětlovat, že už musí jet domů, ale ať se nebojí, že pojede opatrně. Pak začal být agresivní, neustále se dožadoval dalšího alkoholu a z místa chtěl odejít.  Agresivita se u muže vystupňovala natolik, že napadl hlídku. „Proti řidiči je nyní zahájeno trestní řízení za ohrožení pod vlivem návykové látky a násilí proti úřední osobě,“ dodala Hrůzová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.